kahve-falında-mutlu-kadın-görmek

Gülüş Tasarımı Bağlıca

 Gülüş TasarımıGülüş estetiği işleminde diş ve dişeti uyumu son derece önemlidir. Dişleriniz ile diş etinin belli bir oranda görünmesi idealdir. Ön iki dişin bayanlarda biraz daha uzun olması, erkeklerde ise dişlerin homojen dağılması, dişlerin yanaklara desteğinin sağlanması ile hem daha estetik hem de daha sağlıklı dişlere sahip olmak mümkündür.

Kişinin yüz şeklini, ten rengini, güldüğü zaman dudağının şeklini gibi bazı kriterlerini kaydedip hekim buna göre bir ön çalışma yapar. O kişiye ait birkaç diş formu, diş boyu, birkaç diş dizilimi önceden tespit edilir, laboratuar ortamında bazı çalışmalar yapılır.

Bilgisayar destekli gülüş tasarımı programları sayesinde dişlerinizde, öncesinde hiçbir işlem yapılmadan yapılacak işlemin sonunda yeni gülüşünüzün yüzünüzde nasıl duracağının tahmini sonuçlarını görebiliyorsunuz.
Gülüş tasarımı ile kişinin yüzüne ve onun karakterine en çok yakışan gülüş ve dizaynı hekimin hasta ile beraber geçireceği vakitte birlikte beklentilerin de ortaya konulacağı bir muayene sonucunda belirlenerek uygulanabilmektedir.

  • Gülüş tasarımı için öncelikle hastanın ağız hijyeni ve dişeti sağlığı değerlendirilir. Ağız içinde varsa çürüklerin temizlenmesi için tedavi planı yapılır.
  • Kişinin dişetlerinin gülümserken görünen miktarı değerlendirlir. Ayrıca dişeti simetrisi için neler yapılması gerektiği belirlenir. Pembe estetik denilen dişeti estetiği, diş estetiğinin temelini oluşturur. Ancak kişi gülümserken dişetleri hiç gözükmüyorsa dişetlerinin sağlıklı olması yeterli olabilir.
  • Dişler arasındaki boşluklar ve diş dişeti ilişkisi, dişlerin dişetine girerken en son noktalarının doğru yerde olup olmadığı kontrol edilir.
  • Dişlerin görünen boyutları ve enboy oranları, dişlerin formları, karakterleri, yüzey dokusu incelenir.
  • Kesici kenarlar arası ilişki ve en sonunda dudaklarla kesici kenar ilişkisi değerlendirilir.
  • Alt dudak ve gülüşte dişlerle ilişkisine bakılır.
  • Genel olarak yüz şekli, hastanın yüzünün karakteristik özellikleri, yaşı vs.. gibi özellikleri    hem tüm olarak, hem de dişlerle beraber değerlendirilir.
Category : Genel
Tags :